Omistajuusfoorumi

Omistajuusfoorumin jäsenet ja väitöskirjatutkijat

Tom Liljeström

Boardman-partneri, Boardman LJT:n hallituksen jäsen, omistajuuden kehittämisfoorumin puheenjohtaja

Tom Liljeström

Yhteystiedot

tom.liljeström@boardman.fi

Markku Pohjola

Boardman-partneri, Boardman hallituksen jäsen

Markku Pohjola

Yhteystiedot

markku.pohjola@boardman.fi

Ari Korhonen

Boardman-partneri

Ari Korhonen

... enkelisijoittaja ja yrittäjä, Lagoon Capital sijoitusyhtiön perustaja. Korhonen toimi yrittäjänä 20 vuotta ohjelmistotalo Komartek Oyj:ssä. Yhtiöllä oli vientiä kymmeneen eri maahan.

Yhteystiedot

ari.korhonen@boardman.fi

Arto Hiltunen

Boardman-partneri, Nimitysvaliokunnan jäsen

Arto Hiltunen

Yhteystiedot

arto.hiltunen@boardman.fi

Mikko Haapanen

Boardmanin perustaja ja partneri, kunniapuheenjohtaja

Mikko Haapanen

Yhteystiedot

mikko.haapanen@boardman.fi

Taru Lindeman

Toimitusjohtaja, partneri, Boardman Oy

Taru Lindeman

Yhteystiedot

040 730 3914

taru.lindeman@boardman.fi

Tom von Weymarn

Boardman Advisors hallituksen jäsen

Tom von Weymarn

... on toiminut vuodesta 1970 teollisuuden ja kaupan eri johtotehtävissä. Von Weymarn on viimeisten 30 vuoden aikana toiminut yli 50 yhtiön hallituksessa - pörssiyhtiöitä, perheyhtiöitä, säätiöitä sekä pääomasijoittajien ja kunnallisessa omistuksessa olevien yhtiöiden hallituksissa pääsääntöisesti hallituksen puheenjohtajana.

Yhteystiedot

tom.weymarn(a)boardman.fi

Marko Parkkinen

Boardman-partneri

Marko Parkkinen

... on yli 25 vuoden kokemus yritysten kasvusta yrittäjänä, omistajana, konsulttina sekä hallituksen jäsenenä. Markon missiona on pelastaa maailma ratkaisemalla krittiset ongelmat uusilla yrityksillä, ja pelastaa Suomi auttamalla yrityksiä kehittymään kilpailukykyisemmiksi.

Yhteystiedot

marko.parkkinen@boardman.fi

Kim Karhu

Boardman-partneri

Kim Karhu

... on toiminut yli 35 vuotta perheyhtiöiden, pääomasijoittajien omistamien yhtiöiden ja pörssiyhtiöiden tilintarkastajana. PricewaterhouseCoopers Oy:n osakkaana hän toimi vuoteen 2015 saakka. Hän oli yhteensä 16 vuotta eri jaksoissa PwC:n hallituksessa josta neljä vuotta hallituksen puheenjohtajana. Vuosina 2011 - 2015 hän toimi PwC:n toimitusjohtajana.

Yhteystiedot

kim.karhu@boardman.fi