Arviointitekijät

Katri Sipilä

Boardman-partneri

Katri Sipilä

Yhteystiedot

katri.sipila@boardman.fi

Hanna Sievinen

Boardman-partneri, Boardman LJT:n hallituksen jäsen

Hanna Sievinen

Yhteystiedot

hanna.sievinen@boardman.fi

Ari Virtanen

Boardman-partneri, Uudistumiskehittämisfoorumin puheenjohtaja

Ari Virtanen

Yhteystiedot

ari.virtanen@boardman.fi

Tarja Tikkanen

Boardman-partneri, Alumnihallituksen puheenjohtaja, Boardman hallituksen jäsen

Tarja Tikkanen

Yhteystiedot

tarja.tikkanen@boardman.fi

Mirel Leino-Haltia

Boardman-partneri, Boardman hallituksen puheenjohtaja

Mirel Leino-Haltia

Yhteystiedot

mirel.leino@boardman.fi

Olli Holmström

Boardman-partneri, CEO Diakonissalaitos

Olli Holmström

Yhteystiedot

olli.holmstrom@boardman.fi

Aija Bärlund

Boardman-partneri, Vastuullisuus hallituksen ja johdon agendalla -kehittämisfoorumin puheenjohtaja

Aija Bärlund

Yhteystiedot

aija.barlund@boardman.fi

Satu Koskinen

Boardman-partneri, Boardman LJT:n hallituksen puheenjohtaja, Boadmanin hallituksen jäsen

Satu Koskinen

Yhteystiedot

satu.koskinen@boardman.fi

Rasmus Nybergh

Boardman-partneri, Boardmanin hallituksen jäsen

Rasmus Nybergh

Yhteystiedot

rasmus.nybergh@boardman.fi

Jussi Pajunen

Boardman-partneri, Boardman Advisors hallituksen puheenjohtaja, Boardman hallituksen jäsen

Jussi Pajunen

Yhteystiedot

jussi.pajunen@boardman.fi

Esa Matikainen

Boardman-partneri, Nimitysvaliokunnan jäsen

Esa Matikainen

Yhteystiedot

esa.matikainen@boardman.fi

Antti Hannula

Boardman-partneri

Antti Hannula

Yhteystiedot

antti.hannula@boardman.fi

Taru Lindeman

Toimitusjohtaja, partneri, Boardman Oy

Taru Lindeman

Yhteystiedot

040 730 3914

taru.lindeman@boardman.fi

Satu Mehtälä

Boardman-partneri

Satu Mehtälä

Yhteystiedot

satu.mehtala@boardman.fi

Tapio Aaltonen

Boardman Advisors hallituksen jäsen

Tapio Aaltonen

Boardman Oy:n partneri

Yhteystiedot

tapio.aaltonen(a)boardman.fi

Laura Raitio

Boardman-partneri, Boardman Oy, Pörssiyhtiöt -kehittämisfoorumin puheenjohtaja

Laura Raitio

Yhteystiedot

laura.raitio@boardman.fi

Marko Parkkinen

Boardman-partneri

Marko Parkkinen

... on yli 25 vuoden kokemus yritysten kasvusta yrittäjänä, omistajana, konsulttina sekä hallituksen jäsenenä. Markon missiona on pelastaa maailma ratkaisemalla krittiset ongelmat uusilla yrityksillä, ja pelastaa Suomi auttamalla yrityksiä kehittymään kilpailukykyisemmiksi.

Yhteystiedot

marko.parkkinen@boardman.fi

Kim Karhu

Boardman-partneri

Kim Karhu

... on toiminut yli 35 vuotta perheyhtiöiden, pääomasijoittajien omistamien yhtiöiden ja pörssiyhtiöiden tilintarkastajana. PricewaterhouseCoopers Oy:n osakkaana hän toimi vuoteen 2015 saakka. Hän oli yhteensä 16 vuotta eri jaksoissa PwC:n hallituksessa josta neljä vuotta hallituksen puheenjohtajana. Vuosina 2011 - 2015 hän toimi PwC:n toimitusjohtajana.

Yhteystiedot

kim.karhu@boardman.fi